Teslimat & İade Şartları

Teslimat Bilgisi:

Siparişleriniz, banka onayı alındıktan sonra 3 iş günü (Pazartesi - Cuma) içerisinde kargoya teslim edilir. Teslimat adresinin EN Oyuncak | Oyuncağın Adresi adresinin uzaklığına göre de kargo şirketi 1-3 gün içerisinde siparişinizi size ulaştıracaktır. Tarafımızdan kaynaklanan bir aksilik olması halinde, üyelik bilgilerinizde ki iletişim bilgilerinizden bilgi verilecektir. Bu yüzden üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olmasını önemle rica ederiz. Resmi tatil ve Bayramlarda teslimat yapılamamaktadır. Seçtiğiniz ürünlerin tamamı anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri tarafından size teslim edilecektir.

www.enoyuncak.com "EN Oyuncak | Oyuncağın Adresi" bir online alışveriş sitesidir, aynı anda birden çok kullanıcıya alışveriş yapma imkanı tanır. Seçtiğiniz ürünlerden herhangi birinin stokta mevcut olmaması durumunda e-posta yolu ile bilgilendirilerek, en az dört (4) en fazla yedi (7) gün bekleme süresi ardından, ürün stoklarımıza girmez ise alınan ödeme tüketiciye iade edilir.   

I. Vazgeçme:

Almış olduğunuz ürünü ambalajı açılmadan, kullanmadan, bozulmasına imkan vermeden satış faturası tarihinden itibaren 7 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Orijinal kutusu bozulmuş, tekrar satışa sunulma özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Ürünler eğer var ise standart aksesuarı ile birlikte eksiksiz ve hasarsız iade edilmelidir.

II. Taşıma Sırasında Hasar Görmüş Ürünler:

Taşıma sırasında hasar görmüş ürünü tespit etmek için kapınıza gelen siparişi  kargo yetkilisinin yanında açıp faturası ile karşılaştırınız. Bir hata, eksiklik ve tahribat olup olmadığını kontrol ediniz. Almış olduğunuz üründe tahribat veya eksiklik olması koşulunda kargo görevlisinin yardımı ile tutacağınız tutanakta belirtip, ürünü kargo yetkilisine teslim ediniz. Aksi halde ürünü eksiksiz aldığınız kabul edilip iade işlemi gerçekleştirilmez. Fişsiz, faturasız ve tutanaksız gönderilmiş olan ürünlerin iadeleri firmamız tarafından kabul edilmemektedir. Talep ederseniz taşıma sırasında hasar görmüş olan ürününüzün yerine aynı veya eş değerde başka bir ürün alabilirsiniz.

İade Talebi Oluşturma:

İade ürünlerinizi, Hesabınız üzerinden Siparişlerim Bölümünden "Ürün İade" seçeneğinden iade nedeninizi belirterek iade işlemini başlatınız. Müşteri hizmetleri iade talebinizi inceleyerek sizinle temasa geçerek, ürünü nasıl iade edeceğinizi bildirilecektir. İade nedeniyle ödenecek taşıma masrafları tüketici tarafından karşılanacaktır.

Siparişinizin faturası kurum adına kesildi ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dâhil edilmeden, ‘Ürün Birim Fiyatı + KDV’ şeklinde kesilmiş bir "İade Faturası" ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde iade alınamamaktadır.

Bundan Sonra Ne olacak?

İade ile ilgili prosedürleri yerine getirip tarafımıza yolladığınız ürün, elimize ulaştığında ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 2-5 iş gününü almaktadır. Kredi kartı ile verilen siparişlerde ödeme iadeleri ortalama 2-5 iş günü içerisinde gerçekleşmekte ve yapmış olduğunuz ödeme tutarı kredi kartınıza iade edilmektedir. Ödeme iade süreleri, bankaların ödeme politikalarına göre değişkenlik gösterebilir. Bu süreç içerisinde enoyuncak.com' un hiçbir şekilde etkisi yoktur, sürenin uzaması halinde bankanız ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

Değişim Yapabilir Miyim?

Ürün değişimi için iptal şartları geçerlidir. Bu şartlara uyan ürününüz iade alınmakta ve değişikliğini istediğiniz ürün için adınıza yeni sipariş oluşturulmaktadır.

İade İçin Ürünü(leri) Hangi Adrese Yollamalıyım?

Müşteri temsilcisi ile konuşup, gerekli işlemleri tamamladıktan sonra iade/ değişim ürünlerini aşağıdaki adrese yollayabilirsiniz.

ARZ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

ATIFBEY MH. 5/3 SK. NO: 3/5 GAZİEMİR - İZMİR

TEL : 0 850 360 360 1

bilgi@arzbilisim.com